Expositie: 80 jaar vrijheid

Expositie: 80 jaar vrijheid
Vanaf 26 april is in de Zuiderkerk een expositie te zien van kunstwerken rond het thema ‘80 jaar vrijheid’. Dit thema is gekozen in overleg met de Commissie Herdenking 5 mei. Op 5 mei gedenken we dat we 80 jaar geleden bevrijd zijn van de Duitse overheersing. We konden weer onszelf zijn, zonder angst en onderdrukking.
Het begrip vrijheid is breder dan alleen bevrijd zijn van de vijand. We kennen ook de vrijheid van meningsuiting en van godsdienst, het kiesrecht en het verbod op discriminatie, ongedwongenheid, vrijheid om te doen wat je wilt, om te zijn wie je bent, enzovoort.
De kunstcommissie heeft de Kunstkring Zuiderkerk uitgenodigd om het begrip vrijheid op eigen wijze vorm te geven. Dertien gevarieerde kunstwerken zijn de uitkomst van deze oproep. Het zijn veelal kleurige schilderijen die de vrijheid vieren: een klein meisje dat rent over het gras met het Enkhuizer bevrijdingsmonument op de achtergrond, een galopperend paard en een duif die vrede is. Maar er is ook een glas-in-lood object, een bijzonder boek en een tweeluik waarin de oorlog wel expliciet genoemd wordt.
Op 11 mei worden de werken voor één dag vervangen door reproducties van twaalf panelen uit de ‘hemel van hout’. De tentoonstelling duurt tot en met de Open Monumentendagen (13 en 14 september). Klik hier voor de dagen waarop de kerk open is.